Český Rozhlas

Naším posláním je služba veřejnosti.

O klientovi

Český rozhlas je významnou národní kulturní institucí, jejíž posláním je služba veřejnosti. Již od svého založení v roce 1923 poskytuje Český rozhlas svým posluchačům kvalitní informace, vzdělání, kulturu i zábavu. Na jeho vlnách se můžete zaposlouchat do klasické hudby, jazzu, moderny či si přečíst aktuální zpravodajství z našeho domova i ze světa.

Webové stránky

Příběh Rozhlasu

Ve spolupráci s Bistro Agency

Unikátní webová aplikace mapující milníky Českého Rozhlasu.
Významné události, perličky z vysílání a pohled do studií ČR.

Český rozhlas

Design

“V úzké spolupráci s Českým rozhlasem jsme navrhli moderní, dobře promyšlenou webovou strukturu, jejímž cílem bylo vyprávět souvislý příběh, nikoli rozbíjet hlavní informace. Při grafickém řešením jsme se inspirovali sloučením ladiče rozhlasového přijímače a moderních přístrojů, a také jsme do historických černobílých fotek zakomponovali současné designové prvky. Jednou z hlavních částí projektu je interaktivní časová osa, která představuje nejdůležitější události za posledních 90 let. Celý web jsme ladili tak, aby byl pro uživatele co nejvíce intuitivní a pohodlný na ovládání. Chtěli jsme, aby uživatel získal nejen zajímavé informace, ale také měl ze surfování na tomto webu příjemný zážitek. A myslíme, že se nám to povedlo.”, Jan Kolář, Art Director, agentura Prague Bistro.

Technical solution

The whole site was designed as a huge single page application which lead to approaching its development in a different fashion that most of our other work. The server side runs on a custom build PHP base specifically tailored for single page applications. For the client side, we have developed a new framework built on top of the Google Closure Library that leverages the current HTML5 technologies and is just the right amount of JavaScript needed for the job. The end result is a single page application that acts like a regular multi-page one which makes it more comfortable to use.


Momentálně hledáme pouze na full-time

PHP Developer

Napiš nám!